Distintiu Escola Verda

Data de publicació: Apr 09, 2014 8:6:41 PM

El passat dissabte, 15 de març, va tenir lloc al Teatre Nacional de Catalunya l'acte de celebració del 15è aniversari del programa Escoles Verdes dins del qual el nostre centre va rebre el distintiu que l'acredita com a Escola Verda. Una representació de la comissió que vetlla i treballa perquè la nostra escola sigui cada cop més eficient i respectuosa amb el medi ambient va pujar a l'escenari per tal de rebre la placa de mans de les autoritats presents. Moltes gràcies a tothom pel suport i col·laboració donats a la Comissió Verda des de la seva fundació i, en especial, als membres que la integren per la seva continuada i important tasca a favor de la sostenibilitat ambiental. Ara cal continuar sumant esforços per mantenir i renovar el distintiu atorgat. Novament, moltes gràcies a tothom.

Més informació